OCZYSZCZANIE MANUALNE Z WAPOZONEM

Najbardziej popularnym zabiegiem wykonywanym w gabinetach kosmetycznych jest zabieg oczyszczania cery

Niezaleznie od rodzaju cery kazda z Was odczuwa co jakis czas potrzebe oczyszczenia skóry a przede wszystkim usuniecia zaskórników (to czarne punkciki, które trudno jest ukryc pod makijazem).

Zaskórniki (nie zaskórniaki!) to drobne czopy rogowo - lojowe zalegajace w przewodach gruczolów lojowych. Powierzchnia zaskórników jest zwykle ciemna na skutek utleniania sie keratyny. Zaskórniki moga byc otwarte i zamkniete. Zaskórniki wystepuja zwykle w miejscach objetych lojotokiem. Zdarzaja sie równiez zaskórniki suche (zwykle tkwiace w przewodach gruczolów lojowych od dluzszego juz czasu). Wiele osób zglasza sie do gabinetu kosmetycznego na oczyszczenie cery nie tylko z zaskórników, ale takze z prosaków.

Prosaki to malenkie, bialawe twory, wielkosci ziarnka maku lub prosa, umiejscawiaja sie tuz pod naskórkiem. Sa to zwykle torbiele gruczolu potowego lub lojowego. Torbiel taka powstaje najczesciej na skutek nadmiernego rogowacenia wydzieliny zatrzymanej w wyniku zaczopowania ujscia mieszka wlosowego. Prosak jest twardy (wyglada jak malutka biala kuleczka). Najczesciej wystepuje na twarzy (policzki, czolo, powieki), czasami moze pojawic sie na narzadach plciowych lub na powierzchni blizn.

Podobnie do prosaków wygladaja kaszaki. Wystepuja one w postaci pojedynczych lub mnogich, okraglych, twardych torbieli (moga miec wielkosc od ziarna grochu do golebiego jaja) najczesciej w obrebie mieszków wlosowych lub gruczolu lojowego. Kaszaki sa pokryte skóra i nie wykazuja cech zapalnych, na szczycie kaszaka moze byc widoczny rogowy czop. Kaszaki umiejscawiaja sie na owlosionej skórze glowy, na twarzy, na karku, za uszami, na tulowiu, w okolicy narzadów plciowych. Leczenie powinien przeprowadzic chirurg, gdyz kaszak nalezy usunac wraz z jego torebka. Nie zmuszajcie kosmetyczki aby po rozpoznaniu kaszaka usunela go - moze to byc malo efektywny zabieg.

Jesli na swojej twarzy zauwazasz zaskórniki lub prosaki to powinnas wybrac sie do gabinetu kosmetycznego na zabieg oczyszczania cery (równiez mozna oczyszczac dekolt i plecy, a nawet ramiona jesli jest taka potrzeba, zabieg przebiega podobnie).

Oczyszczanie cery powinno byc wykonywane w miare regularnie (lepiej nie dopuszczac do mocnego zanieczyszczenia zaskórnikami - skóra ma wtedy nieladny koloryt, a zaskórniki nie sprawiaja estetycznego wrazenia). Czestotliwosc zabiegów ustali kosmetyczka w zaleznosci od rodzaju cery i indywidualnych potrzeb. 


 


ZABIEG Z WITAMINA C -LINIA C-WHITE

Wszystkie dermokosmetyki z linii C-White sa zalecane do stosowania przy cerach naczyniowych dzieki dzialaniu uszczelniajacym na scianki naczynek krwionosnych oraz intensywnemu rozswietleniu i maskowaniu niedoskonalosci.
Dermokosmetyki z serii C-White sa przeznaczone do pielegnacji skór z problemem hyperpigmentacji. Regularne stosowanie dermokosmetyków C-White rozjasnia i odzywia poszazaly naskórek, zapobiega przedwczesnemu starzeniu sie skóry z powodu narazenia na promieniowanie sloneczne i zapewnia optymalna dawke witamin C.
Sklad dermokosmetyków C-White zawiera filtry UV, ester witaminy C oraz odzywczo pielegnujace wyciagi roslinne. Zawarty w kosmetykach wyciag z zielonej herbaty zwalcza szkodliwe wolne rodniki i idealnie nadaje sie do palaczy.

ZABIEGI  PEEL MISSION

-Zabieg  RETI PEEL

Znalezione obrazy dla zapytania reti peel peel missionDwuetapowy system silnie odmładzający, wykorzystujący unikalne podwójne kompleksy retinolowe o stężeniu 10%.
 
-Zabieg  ARCHITECT PEELZnalezione obrazy dla zapytania ARCHITECT peel
 

Rozszerzone pory nie są problemem jedynie tłustej cery.  Poszerzenie ujść gruczołów łojowych oraz nierównomierna tekstura skóry mogą być efektem ubytku kolagenu, odpowiedzialnego za jędrność i elastyczność skóry. 

Zmiany te pojawiają się wraz z upływem czasu. Dokonują się na skutek grawitacji, deficytów w obrębie rusztowania podskórnego, czy też wahań hormonalnych w okresie menopauzy. Architect Peel™ to zabieg stymulujący syntezę kolagenu XVIII, dzięki czemu: 
- zwęża pory
- wygładza teksturę skóry
- redukuje zmarszczki

- ujędrnia i napina skórę  

 

Pierwsza faza to zabieg w gabinecie , którego kluczowym elementem jest spotęgowany kompleks retinolu o najwyższym stężeniu 10%, wzmocniony unikalną kompilacją kwasów AHA. Wpływa na głębsze warstwy skóry, inicjując procesy naprawcze, przyczynia się do przywrócenia jędrności, napięcia i gęstości skóry.

Drugi etap trwa kolejnych 7 dni i polega na aplikacji specjalistycznego kremu do nocnej odnowy skóry. Preparat, w skład którego wchodzi kompleks retinolu o stężeniu 2,5%, papaina oraz składniki odżywcze, efektywnie wygładza, niweluje niedoskonałości cery, przywracając młody wygląd, zwiększając poziom nawilżenia oraz nadając jednolity koloryt.

Zalety produktu:

 •  
 • Dwuetapowy system silnie odmładzający, wykorzystujący unikalne podwójne kompleksy retinolowe o stężeniu 10%.

  Pierwsza faza to zabieg w gabinecie , którego kluczowym elementem jest spotęgowany kompleks retinolu o najwyższym stężeniu 10%, wzmocniony unikalną kompilacją kwasów AHA. Wpływa na głębsze warstwy skóry, in   icjując procesy naprawcze, przyczynia się do przywrócenia jędrności, napięcia i gęstości skóry.

  Drugi etap trwa kolejnych 7 dni i polega na aplikacji specjalistycznego kremu do nocnej odnowy skóry. Preparat, w skład którego wchodzi kompleks retinolu o stężeniu 2,5%, papaina oraz składniki odżywcze, efektywnie wygładza, niweluje niedoskonałości cery, przywracając młody wygląd, zwiększając poziom nawilżenia oraz nadając jednolity koloryt.

  Zalety produktu:

  • inicjuje procesy naprawcze,
  • przyczynia się do przywrócenia jędrności, napięcia i gęstości skóry.
  • efektywnie wygładza,
  • przywraca młody wygląd
   
  inicjuje procesy naprawcze,
 • przyczynia się do przywrócenia jędrności, napięcia i gęstości skóry.
 • efektywnie wygładza,
 • przywraca mło